Horlama Tedavisi

Birçok kişinin çok fazla ettiği ve cerrahi uzmanlara başvurduğu önemli sağlık sorunlarından birisi de horlama olmaktadır. Hasta, gece uykusunda horladığını fark etmez ve bu durumdan rahatsız olmaz ancak çevresindeki insanlar kişinin horlamasının şiddetine göre büyük rahatsızlık duyabilmektedir. Horlama sorunu tedavi yöntemi olan ve kolay cerrahi yöntemler ile tedavi edilebilecek bir yöntem olmaktadır. Eğer horlama şiddeti rahatsız edecek düzeyde ise mutlaka bir uzman doktora başvurularak şikayet belirtilmelidir. Bu şekilde horlama tedavisi basit yöntemler sayesinde uzmanlar tarafından tedavi edilebilmektedir.

Kullanılan Yöntemler Kalıcı Çözüm Vermez

Horlama sorunu hastanın solunum yollarından kaynaklanan bir sağlık sorunu olmaktadır. Özellikle son zamanlarda piyasada ve eczanelerde horlamayı durdurmak amacı ile birçok ürün satılmaktadır. Bu yöntemler ise horlama tedavisinde sadece geçici çözüm yöntemleri sunmaktadır. Kullanılan bir ürünler, uzmanların yapmış olduğu açıklamalara göre sadece burnun dış yapısını daha güçlü bir hale getirerek genişletmektedir böylece de sadece bu ürünler kullanıldığında horlama geçici olarak ortadan kaldırılmaktadır. Fakat bu geçici yöntemlerin horlama sorunu için sürekli kullanılması zor ve yanlış olmaktadır. Nitekim bu geçici yöntemler hastanın yaşına bağlı olarak istenilen sonuçları da vermeyebilmektedir. Bu nedenle de horlama tedavisinde en doğru yöntem uzmanlar tarafından temelde yatan sağlık sorununun tespit edilerek cerrahi tedavi yöntemi uygulamasıdır.

Horlama İçin Nasıl bir Cerrahi Yöntem Uygulanmaktadır?

Horlama tedavisinin en önemli hususu öncelikle hasta şikayetinin horlama mı yoksa uyku apnesi mi olduğunu saptamaktır. Bu noktada uzmanlar hastanın çevresinde ve yakınında bulunan kişilerin bilgilerine de ihtiyaç duymaktadır. Basit horlama tedavisi sürecinde hastanın şikayetinin altında yatan nedenler doğrultusunda septoplasti yani burun bölme tedavisi, konka yani alt burun eti tedavisi, burun içi açısını değiştirme tedavisi ya da geniz eti ameliyatı tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedavi yöntemlerinin yanı sıra basit horlama şikayeti olan hastalarda ayrıca radyofrekans yöntemi ile tedavi yapılmaktadır. Bu cerrahi tedavi yöntemleri sayesinde hasta kısa sürede ve kolay bir şekilde horlama şikayetlerinden kurtulacaktır. Aksi bir durum meydana gelmediği takdirde hasta aynı gün taburcu işlemlerini yapabilmektedir.

Horlama Tedavisi Fiyatları yazısına da göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın