Horlama Tedavisi Fiyatları

Horlama, kişinin uyku kalitesini düşüren ve aynı zamanda çevresindeki kişilerin de uyku kalitesini etkileyen ciddi bir sağlık problemidir. Horlama tedavisinde doğru teşhis çok önemlidir. Bu aşamadan sonra ise uygun tedavi yöntemleri ya da operasyonlar belirlenerek tedavisi yapılabilmektedir.

Horlama hastalığının altında birçok neden yatmaktadır. Öyle ki; fazla kilo, alkol ve sigara kullanımı, sırt üstü yatma pozisyonu, küçük dil ve yumuşak damak sarkması, bademcik ve geniz eti oluşumu gibi faktörler horlamayı tetikleyen nedenlerin başında gelmektedir. Şayet uyku pozisyonundan ve alkol ile sigara kullanımından ya da küçük dil ve damak sarkması gibi ağız içi anatomisinden kaynaklanan bir sorun ise uyku pozisyonun değiştirilmesi, alkol ve sigara kullanımının bırakılması ile ya da basit operasyonlar ile horlama tedavi edilebilmektedir. Bunun dışında şayet horlama bademcik ve geniz eti gibi nedenlerden kaynaklanıyor ise ya da çenelerin büyüklük ya da pozisyonunun bozuk olması horlamanın altında yatan temel neden ise bu durumda cerrahi ameliyat ile bademcik ya da geniz eti alınarak veya çene operasyonları ile horlama tedavisi yapılmaktadır.

Sonuç olarak horlama tedavisi amacı ile yapılan ameliyatlarda ve operasyonlarda farklı birçok cihaz ve alet kullanılmaktadır. Horlama tedavisi fiyatları tedavinin yapıldığı hastaneye ve tedavi yöntemlerine göre farklılık göstermektedir. Dolayısıyla da tedavi fiyatları hakkında kesin ve net bir fiyat aralığı vermek mümkün olmamaktadır.

Bir cevap yazın